Kokios veterinarinės priežiūros reikia šunims?

Kiekvienas žmogus namuose nori turėti gyvūnėlį, kuris pasitiks po sunkios darbo dienos, tačiau ne visi supranta, kokia atsakomybė yra auginti šunį. Taigi, kokios yra dažniausios priežastys, kodėl šunys turi lankytis pas veterinarą, ir kaip jūs, jų šeimininkas, galite sumažinti jų poveikį jūsų finansams, nes dažnai šunų gydymas brangus?

Šunims reikalingi skiepai

Kaip augintinio savininkas jau žinote, kad skiepai yra svarbūs nuolatinei jūsų šuns gerovei, bet ar kada nors paklausėte: kokių vakcinų reikia mano šuniui? Yra daugybė šunims skirtų vakcinų, kurios gali apsaugoti nuo sunkių ir galimai gyvybei pavojingų ligų, todėl jas reikia skiepyti laikantis veterinarijos gydytojo rekomendacijų, kad būtų užtikrintas stiprus imunitetas. Veterinarai rekomenduoja šias pagrindines vakcinas visiems šunims:

  • Šunų maro virusas: pažeidžia jūsų šuns kvėpavimo, virškinimo trakto ir centrinę nervų sistemas;
  • Šunų adenovirusas (infekcinis šunų hepatitas): pažeidžia jūsų šuns kepenis, inkstus ir akis ir gali sukelti staigią mirtį; ir
  • Šunų parvovirusas: veikia jūsų šuns virškinimo traktą, taip pat gali paveikti širdies raumenis.

Paprastai šuniukams sušvirkščiama pradinė injekcija (6–8 savaitę), po to dvi revakcinacijos (10–12 savaičių ir 16 savaičių), o vėliau – 12 mėnesių. Po to suaugusiųjų skiepijimo grafikas yra kas 3 metai arba kasmet veterinarijos gydytojo patarimu, atsižvelgiant į naudojamą vakcinacijos tipą.

Blusos, erkės ir kirminai gali priversti skubiai apsilankyti pas veterinarą

Blusos kelia grėsmę šunims, ne tik sukelia jiems nepatogumų, bet ir išplinta po visus namus, jei paliekama be priežiūros, ir kitiems naminiams gyvūnėliams. Kita vertus, erkės yra daug pavojingesnės, nes paralyžiaus erkės įkandimas gali būti mirtinas. Būtinai kasdien tikrinkite savo šunį ir susipažinkite su erkių paralyžiaus požymiais, kad galėtumėte nedelsdami susisiekti su veterinarijos gydytoju, jei įtariate, kad jūsų šuo buvo įkandęs. Prevencinis gydymas nuo erkių, blusų ir erkių yra lengvai prieinamas ir labai veiksmingas, jei naudojamas teisingai.

Kaip dažnai šunis reikia nukirminuoti? 

Tai priklauso nuo jų amžiaus, bet mes pasisakome už dažną gydymą nuo kirminų, kad būtų išvengta žarnyno ir širdies kirmėlių, pradedant nuo tada, kai jūsų šuo yra šuniukas. Visada pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie tinkamą jūsų šuns gydymą ir stebėkite gydymą su įprastinės priežiūros kontroliniu sąrašu. Geros naujienos yra tai, kad veterinarai ir naminių gyvūnėlių parduotuvės turi visapusiškų vaistų nuo blusų, erkių ir kirminų, kuriuos galite įsigyti be recepto ir skirti namuose, tačiau nepamirškite vizito pas veterinarą drvet.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *