Slauga: kas tai ir kodėl jos reikia?

Slauga – tai medicininė žmogaus priežiūros dalis, kuomet yra stengiamasi padėti jam turint įvairias ligas, sveikatos stiprinimas ir rizikos veiksnių mažinimas. Taip pat tai apima ir psichologinę asmens būseną ir socialinę pagalbą. Dažnai tokia paslauga yra suteikiama specialiose įstaigose, tačiau gali būti atliekama ir namuose. Slauga yra viena didžiausių medicinos sričių, nes slaugytojų darbas yra labai svarbus ir daug apimantis. Kadangi yra daug asmeninio kontakto ir daug žmonių, kuriems yra reikalinga slauga, slaugytojų dažnai pritrūksta. Slaugos tikslas yra padėti žmonėms, kurie negali arba sunkiai pasirūpina savimi, padėti jiems mažinti kasdieniame gyvenime patiriamų sunkumų dalį dėl turimos ligos.

Kokios yra slaugos priemonės?

Slaugos priemonės yra taikomos, kada reikia padėti neįgaliems ar ūmines ligas turintiems asmenims. Tai padeda palengvinti jų gyvenimo kokybę, padeda sveikti ir palaikyti gyvybines funkcijas. Yra daug įvairių priemonių, be kurių slauga negali apsieiti. Paprasčiausios iš jų yra higienos prekės, o sudėtingiausios gali būti įvairūs transportavimo ar judėjimo įrenginiai. Pagal ligonio poreikius yra pritaikomi jam reikalingi įrenginiai, kurie padėtų ne tik kasdieniuose darbuose, bet ir sveikimo procese. Slauga užtikrina, kad žmogus gautų viską, ko reikia, kad pacientas galėtų visavertiškai gyventi. 

Ką daryti, jeigu yra reikalinga slauga

Slauga yra gaunama tuomet, kai tai nustato gydytojas. Atsižvelgdamas į paciento būklę, jo gebėjimus atlikti kasdienius darbus savarankiškai ir prižiūrėti savo sveikatos būklę, gydytojas paskiria tinkamą slaugos pobūdį. Tai gali būti slauga namuose, laikina slauga, slauga tam skirtose įstaigose. Už tokią slaugą su gydytojo siuntimu mokėti nereikia – išlaidas padengia ligonių kasos. Taigi, pirmas žingsnis norint gauti slaugą yra kreipimasis į gydytoją. Taip pat yr air privačių slaugą teikiančių vietų, tačiau už tokias paslaugas be siuntimo reikės susimokėti patiems.

Kokią slaugą rinktis

Kadangi slauga yra priskiriami gydytojo, lieka tik pasirinkti jos vietą. Dažniausiai tai yra pasirinkimas tarp namų ir įstaigos. Žinoma, jei asmuo nebegali savarankiškai judėti ir jam sunkūs kasdieniai paprasti procesai, geriau rinkti įstaigą, teikiančia slaugos paslaugas. Slauga užsiimanti įstaiga pasirūpins, kad tiek medicininė priežiūra, tiek kiti esantys poreikiai būtų įgyvendinti. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *